Veiling: Veiling 26 sessie 1

Aziatica en antiek

555. Blik, Verkade koekblik "Czaar Peter-huisje" ca. 1910.

Blik, Verkade koekblik "Czaar Peter-huisje" ca. 1910.
Het blik is compleet met oorspronkelijk binnenblik en de tekst met opgave van de oorspronkelijke inhoud.
Korte omschrijving hoe het huisje zijn naam heeft verkregen:
De Russische Tsaar Peter de Grote bijnaam Peter l, Aleksejevitsj Romanov (1672 - 1725) verbleef in 1697 incognito een korte tijd in een houten arbeiders huisje in Zaandam.
De tsaar kwam speciaal naar de Zaanstreek om de scheepsbouw te bestuderen.
Vooral in de scheepsbouw, was de Republiek der Nederlanden in die tijd één van de meest ontwikkelde landen ter wereld.
Met dit korte verblijf bezorgde hij dit nederig houten arbeidershuisje zijn naam en wereldfaam.
Veel mensen waaronder Russische tsaren, Nederlandse vorsten en zelfs Napoleon, brachten een bezoek aan het Czaar Peterhuisje.

255. Glas/zilver, een stel zoutvaten, Voorschoten ca. 1920.

Glas/zilver, een stel zoutvaten, Voorschoten ca. 1920. Uitgevoerd in helder glas met zilveren voet. Gemerkt: Klein zwaard en meesterteken: van Kempen & Zonen, Voorschoten.

241. Zilver, strooilepel, Nederlands 1818.

Zilver, strooilepel, Nederlands 1818. Uitgevoerd met opengewerkte bak en gegraveerde bak en steel. Gemerkt: Minerva, jaarletter J= 1818 en meesterteken: onleesbaar.

303. Zilver, prijsbeker, Voorschoten 1904 (nr. 1)

Zilver, prijsbeker Voorschoten 1904 (nr. 2). Versierd met zeer fijne graveringen en tekst: Uit erkende dankbaarheid van JNVJ, JIR 1879- 1904. Gemerkt: Klein zwaard en meesterteken: v.Kempen & Zonen Voorschoten.

444. Schilderij, olieverf op paneel, winterlandschap

Schilderij, olieverf op paneel, winterlandschap

Niet gesigneerd.

420. Blikken Triang Tractor met rubber banden, uitvoering L.B.Ltd, Londen / Engeland ca.1935

Blikken Triang Tractor met rubber banden, uitvoering L.B.Ltd, Londen / Engeland ca.1935

232. Zilver/zwart gelakt hout, 5 delig theeservies, Den Haag midden 20e eeuw.

Zilver/zwart gelakt hout, 5 delig theeservies, Den Haag midden 20e eeuw.Bestaande uit: Koffiepot, theepot, brander ( waxinelicht) melkkan en suikerpot. Gemerkt: ZII ( 835/1000 zilver), 835 en meesterteken: D'Aubert & zonen Den Haag.

74. Munten en penningen China 20e eeuw

Een lot met zilveren en onedele munten en penningen m.b.t China

226. Zilver/kristal, twee theebussen met zilveren monturen en deksel, Nederlands 19e eeuw.

Zilver/kristal, twee theebussen met zilveren monturen en deksel, Nederlands 19e eeuw. Monturen en deksel uitgevoerd met parelrand. Gemerkt: Klein zwaard en slecht leesbaar meesterteken.

210. Zilver, lot van 4 miniaturen, Nederlands midden 20e eeuw.

Zilver, lot van 4 miniaturen, Nederlands midden 20e eeuw. Bestaande uit: A. Een koets met paarden gemerkt: Minerva,lopende leeuw 2, jaarletter R=1979 lengte: 7 cm., B. een brandewijnkom gemerkt: klein zwaard en meesterteken: onbekend, lengte: 8 cm. C. een stel paarden gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2 en meesterteken: Leesener Amsterdam lengte: 4.2 cm., en een koe ongemerkt maar getoetst op zilver lengte: 7 cm.

417. Tafelgrammofoon, Columbia, USA, ca. 1920

Tafelgrammofoon, Columbia, USA, ca. 1920

483. Olieverf op doek, schilderij: "Broek op Waterland", gesigneerd J. Kelderman, 20e eeuw.

Olieverf op doek, schilderij: "Broek op Waterland", gesigneerd J. Kelderman (1914-1990), 20e eeuw.

73. Groot borduurwerk met oa. gouddraad, India, midden 20e eeuw

Groot borduurwerk met oa. gouddraad, India, midden 20e eeuw

33. Porseleinen kop en schotels, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode

Porseleinen kop en schotels, China, begin 18e eeuw, Kangxi periode, 6 sets, totaal 12 delen

269. Zilver, 4-armige kandelaar, midden 20 eeuw.

Zilver, 4-armige kandelaar, midden 20 eeuw. Versierd met bloemen en rozen. Gemerkt: ZII ( 835/1000 zilver) , 835 en 2 andere waaronder een meesterteken: onbekend.

245. Zilver, klein dienblad, Voorschoten 1921.

Zilver, klein dienblad, Voorschoten 1921. Gemerkt: Minerva, lopende leeuw 2, jaarletter L=1921 en meesterteken : Kempen Begeer & Vos Voorschoten.

56. Porseleinen flesvaas, Kutani, Japan, ca. 1900 Meiji periode

Porseleinen flesvaas, Kutani, Japan, ca. 1900 Meiji periode

448. Porseleinen vaas, Ackermann & Fritze Royal Vienna, eerste helft 20e eeuw

Porseleinen vaas, Ackermann & Fritze Royal Vienna, eerste helft 20e eeuw

452. Glas, karaf De Bazel servies H, waterglas Cornelis de Lorm voor Leerdam glasfabrieken, ca. 1920

Karaf De Bazel servies H, waterglas Cornelis de Lorm voor Leerdam. Etsmerken onderop.

24. Porseleinen kop en schotels en twee kommen, China, 18e ( Kangxi periode ) en 19e eeuw

Porseleinen kop ( een ) en schotels ( twee )en twee kommen, China, 18e ( Kangxi periode ) en 19e eeuw totaal 5 stuks

501. Wit geglazuurd aardewerk beeldje "Moeder met kind", H.J. Jansen van Galen, plateelbakkerij Zuid Holland

Wit geglazuurd aardewerk beeldje , ontwerp toegeschreven aan H.J. Jansen van Galen, 1932-1933. Uitvoering Plateelbakkerij Zuid-Holland. Gemerkt met gegoten monogram en Zuid-Holland merk.

500. Aardewerk, Schaaltje, plateelbakkerij Rozenburg Den Haag, Ontwerp T. A. C. Colenbrander, ca. 1889

Schaaltje met ontwerp van T. A. C. Colenbrander uitgevoerd door Rozenburg Den Haag. Gemerkt WFG aan onderzijde (merk 1884-1889) en 6 stippen (gebruikt 1888-1890).

322. Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Gouden zakhorloge, Remontoir 10 rubis + gouden ketting. Zwitserland 1911.

Oude opbergdoos aanwezig.

9725 CT Groningen